روش انتخاب سایز مناسب گردنبند بدون نگرانی برای خرید

انتخاب سایز مناسب گردنبند

 انتخاب سایز مناسب گردنبند نقش مهمی در یک ظاهر آراسته دارد. طول گردنبند بر ظاهر لباس شما نیز تاثیر می گذارد. گردنبندها  بنا به اندازه شان برخی از قسمت های گردن را برجسته تر نشان می دهند در نتیجه می توانید با انتخاب گردنبندی با اندازه مناسب، بعضی از ویژگی های بدنتان را بیشتر و برخی را کمتر نمایش دهید. بهتر است به این نکته دقت کنید تا بتوانید گردنبندی متناسب با شکل و اندازه گردن و همچنین نوع بدن و فرم صورت خود انتخاب کنید. همچنین ست بودن طول گردنبند با یقه ها و لباس های مختلف نیز در داشتن ظاهری زیبا کمک می کند.

قسمت اول : گردنتان رو بررسی کنید

1 . گردن خود را اندازه بگیرید:

اندازه گیری گردن قبل از خرید گردنبند
اندازه گیری گردن قبل از خرید گردنبند

بهتر است قبل از خرید گردنبند، گردن خود را اندازه بگیرید. مخصوصا اگر می خواهید گردنبند کوتاه یا یقه ای خریداری کنید، زیرا این مدل ها کاملا باید اندازه گردن باشند. با یک متر، دور گردن خود را دقیق اندازه بگیرید و آن را به خاطر بسپارید و برای انتخاب گردنبند با طول  مناسب اندازه گردن تان را در نظر داشته باشید.

 • برای راحتی دور گردن در مدل هایی مثل کوتاه، به اندازه ی دور گردن خود 5 سانتی متر اضافه کنید.
 • برای فهمیدن طول مناسب گردنبند معمولی مثل آویز، به اندازه دور گردن خود  10 سانتی متر اضافه کنید.

2 . پهنا و قد گردنتان را اندازه بگیرید:

اندازه گیری پهنا و قد گردن برای خرید گردنبند
اندازه گیری پهنا و قد گردن برای خرید گردنبند

گردنبندهای کوتاه مثل مدل کوتاه و یقه ای، به گردن های بلند و باریک بیشتر از گردن های کوتاه و کلفت می آید. اگر گردن کوتاهی دارید، زنجیر 50 تا 60 سانتی متری گردن شما را کشیده تر نشان می دهد. اگر گردنی با قد و پهنای متناسب دارید، گردنبند با هر اندازه ای برایتان مناسب است.

 • برای کسانی که گردن های پهنی دارند و می خواهند گردنبند کوتاه استفاده کنند باید به اندازه گردن خود دو یا چهار سانتی متر ، اضافه کنند تا کاملا اندازه گردنتان باشد.
 • اگر گردن پهنی دارید می توانید گردنبند با هر طولی استفاده کنید اما به پهنای آن توجه داشته باشید و زنجیری نازک را به جای ضخیم انتخاب کنید.

3 . از زنجیر بلند استفاده کنید تا استخوان ترقوه تان برجسته تر شود:

استفاده از زنجیر بلند برای برجسته تر نشان دادن بالا تنه
استفاده از زنجیر بلند برای برجسته تر نشان دادن بالا تنه

اگر گردنی کوتاه و پهن دارید، زنجیر کوتاه استفاده نکنید و زنجیری حدود 45 سانتی متر یا بلندتر استفاده کنید. با این کار استخوان ترقوه و بالا تنه بیشتر از نواحی دور گردن  به چشم می آیند. همچنین می توانید با انداختن یک آویز زیبا به زنجیرتان تاثیرش را دو چندان کنید. با این کار جواهر بیشتر به چشم می آید و به گردن شما کمتر توجه می شود.

 • اگر گردن چروکیده ای دارید و یا حس خوبی به آن ندارید، از زنجیر بلندتری استفاده کنید.

4 . از زنجیر کوتاه برای بلندتر نشان دادن گردنتان استفاده کنید:

استفاده از زنجیر کوتاه برای نشان دادن گردنی بلند تر
استفاده از زنجیر کوتاه برای نشان دادن گردنی بلند تر

برای بهتر نشان دادن گردن بلند و برازنده خود از گردنبندهای کوتاه بین 35 تا 45 سانتی متری استفاده کنید. گردنبند های کوتاه و یقه ای بهترین گزینه هستند، چرا که خیلی کوتاه بوده و توجه ها را مستقیما به سمت گردنتان معطوف می کند.

 • از یک زنجیر کوتاه با جزئیات زیبا استفاده کنید تا جلوه قشنگتری به گردنتان بدهد.

قسمت دوم : نوع بدن و فرم صورت خود را ارزیابی کنید

1 . قدتان را بررسی کنید:

اگر فردی کوتاه قد یعنی حدودا کمتر از  162 سانتی متر هستید از گردنبند 40 تا 60 سانتی متری استفاده کنید. گردنبند های بلند تر از این باید توسط افراد با قدی کوتاه تر استفاده شوند. افراد با قد متوسط میتوانند از گردنبند با هر طولی استفاده کنند. همچنین اکثر گردنبندها با هر طولی برای افراد قد بلند یعنی حدودا 170 سانتی متر و بلندتر مناسب است اما زنجیر بلند، بلندی قد را بیشتر نمایش می دهد.

 • قطعا شخصی قد بلند هم می تواند زنجیری کوتاه بیاندازد اما به خاطر داشته باشید که این سبک آن چنان که میخواهید قدتان را برجسته نمی کند.
 • اگر قدتان کوتاه است، از گردن بندهای ضخیم استفاده نکنید، که می تواند همانند طول زنجیر بلند قدتان را بلند تر نشان دهد.

2 . گردنبند با طول مناسبی را استفاده کنید که بتواند ویژگی های خوب بدنتان را بیشتر نمایش دهد:

انتخاب سایز مناسب گردنبند بر اساس قد
انتخاب سایز مناسب گردنبند بر اساس قد

 

انتخاب گردنبند با طول مناسب
انتخاب گردنبند با طول مناسب

گردنبند در هر قسمت که آویزان شود، آن قسمت را بیشتر نمایش می دهد. اگر میخواهید به ناحیه ای کمتر توجه شود، در آن ناحیه از گردنبند استفاده نکنید. برای مثال، اگر بالا تنه کوچکی دارید، زنجیر بلند و چند لایه بدنتان را بزرگتر نشان می دهد. از زنجیر های بین 71 تا 96 سانتی متر استفاده کنید. افرادی که فرم بدن پرتری دارند نباید از زنجیر های خیلی بلند استفاده کنند چون زنجیر به طور مناسب آویزان نمی شود. از زنجیر هایی با  طول 45 تا 55 سانتی متر استفاده کنید زیرا بالاتر از یقه قرار می گیرند.

3 . فاکتور های مهم مرتبط با فرم صورت:

انتخاب گردبند مناسب با فرم صورت
انتخاب گردبند مناسب با فرم صورت

انتخاب سایز مناسب گردنبند به شما در  تاکید بر بهترین ویژگی های صورتتان کمک می کند همچنین اگر دقت نکنید ویژگی هایی که دوست ندارید هم می تواند برجسته تر نشان داده شود. از فرم صورتتان برای یافتن طول مناسب گردنبند خود استفاده کنید. برای مثال، اگر صورت گردی دارید، از گردنبند های کوتاه استفاده نکنید، چون گردی صورتتان را بیشتر می کند.

 • صورت های بیضی می توانند گردنبند با هر طولی بپوشند.
 • اگر صورت کشیده ای دارید، زنجیر کوتاه  بین 40 تا 45 سانتی متر می تواند ظاهر را ملایم و گرد کند.
 • کسانی که صورت قلبی دارند  می توانند از زنجیر های کوتاه استفاده کنند، یک زنجیر کوتاه صورت پرتر کرده و چانه باریک را متعادل می کند.

قسمت سوم : تناسب طول گردنبند با نوع لباس

1 . گردنبند های یقه ای و چسبان را با لباس های یقه باز بپوشید:

ست کردن گردنبند های یقه ای با لباس های یقه باز
ست کردن گردنبند های یقه ای با لباس های یقه باز

از آنجا که زنجیر های کوتاه گردن را برجسته تر نشان می دهد پس لباس هایی را انتخاب کنید که آن ناحیه را بیشتر نشان دهد . هرچه نواحی دور گردنبند کوتاه بیشتر نمایش داده شود، گردنبند جلوه بیشتری دارد. برای نتیجه بهتر می توانید همراه این گردنبند، تاپ هایی با یقه گرد، یقه هفت، مربع، بدون بند و یقه هایی که روی شانه ها را نمی پوشاند، بپوشید.

 • از پوشیدن لباس هایی با یقه لاک پشتی و یقه های بلند با گردنبند کوتاه بپرهیزید.
 • اگر می خواهید گردنبند کوتاه تان بیشتر جلوه کند، طرح گردبندتان را با یقه ی لباستان ست کنید مثلا اگر لباستان یقه گرد است، کوتاه با طرح گرد بپوشید.

2 . اگر زنجیری میخواهید که با همه چیز ست شود ، از زنجیر 45 سانتی متری استفاده کنید:

استفاده از زنجیر 45 سانتی برای ست با هر لباسی
استفاده از زنجیر 45 سانتی برای ست با هر لباسی

این طول پرکاربردترین طول گردنبند به شمار می رود. گردنبندی باطول 45 سانتی متر که تقریبا در ناحیه استخوان ترقوه قرار میگیرد و با هر لباسی که در کمدتان داشته باشید ست می شود. می توانید هم آن را با لباس مجلسی و هم با یک تیشرت ساده بپوشید.

3 . با لباس رسمی، زنجیری به طول 50 تا 60 سانتی متر بپوشید:

زنجیر 50 یا 60 سانتیمتری برای لباس رسمی
زنجیر 50 یا 60 سانتیمتری برای لباس رسمی

زنجیر 50 تا 60 سانتی متری همانند زنجیر 45 سانتی متری با همه چیز ست می شود و می تواند هم با لباس مجلسی و رسمی استفاده شود. هرچند بیشتر به لباس های رسمی مثل لباس های اداری می آید . این زنجیر ها جایی بین استخوان ترقوه و سینه قرار میگیرد.

4 . بلندترین زنجیر خود را برای لباس های یقه باز و لباس شب نگه دارید:

زنجیر بلند مروارید با لباس شب
زنجیر بلند مروارید با لباس شب

انتخاب سایز مناسب گردنبند برای هر خرید و هر مهمانی مختص به نوع لباس باید مورد توجه قرار بگیرد. سایز های مختلفی از گردنبند ها مناسب با یقه لباس تعریف می شود که برای یک مهمانی بتوانید بهترین استایلتان را به نمایش بگذارید که کمی نیاز به دقت در سایز دارید. یقه های باز طول زنجیر را متعادل می کند و به شما این امکان را می دهد تا گردبند خود را به بهترین نحو نمایش دهید. برای مثال، یک زنجیر بلند با آویزی زیبا را با یقه ی گرد ست کنید. هم چنین زنجیر بلند به لباس جلوه ظریف تری می دهد. یک زنجیر بلند مروارید را روی لباس شب یا مهمانی بپوشید. 

 • زنجیر های خیلی بلند 91 تا 106 سانتی متری  باید دو بار به دور گردن پیچیده شوند.

برای تعیین سایز دستبند و پیدا کردن سایز انگشت خود برای خرید های اینترنتی می توانید به مقاله های دیگر سایت مراجعه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *