گوشواره مناسب مدل مو های شما برای مهمانی ها کدام است ؟

گوشواره های مناسب مدل مو های مختلف

مهارت انتخاب گوشواره مناسب مدل مو شما زیبایی تان را دو چندان می کند. در بین بدلیجات استفاده از گوشواره باعث می شود که دیگران توجه ویژه ای به چهره تان داشته باشند. البته بهتر است که متناسب با چهره تان، مدل مناسبی از گوشواره را انتخاب کنید. اما چطور می توانید بهترین گوشواره ای را که با مدل مو و چهره تان تناسب دارد انتخاب کنید؟ انتخاب بدلیجات مناسب با رنگ پوست، حالت چهره و اندازه گردن می تواند بهترین استایل را برای مهمانی شما بسازد، اما عوامل دیگری هم هستند که بهتر است مورد توجه قرار بگیرند. از آنجایی که گوشواره ها و مدل مو دارای تنوع زیادی هستند، هماهنگی بین آن ها می تواند بسیار زیبا و جذاب باشد.

 گوشواره مناسب مدل مو در نهایت به فرم چهره، نوع اندام شما بستگی دارد. بنابر این راهکار ها و پیشنهاداتی که در این مقاله ارائه شده است نسبی می باشد و تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید.

با این وجود برخی از این فاکتورها را با هم مرور می کنیم:

1 . مدل موی باز ساده

مدل مو باز
مدل مو باز
گوشواره مناسب مدل مو باز
گوشواره مناسب مدل مو باز

با مدل موی باز از هر نوع گوشواره ای می توانید استفاده کنید. مثلا می توانید  یک جفت گوشواره میخی چسبان برجسته گوش کنید و برای این که این گوشواره چشمگیرتر شود می توانید از گوشواره با سنگ های قیمتی استفاده کنید. اگر گوشتان چندین سوراخ دارد می توانید چند گوشواره میخی را استفاده کنید، به این نکته توجه داشته باشید که رنگ های آنها با هم هماهنگ باشد تا خیلی شلوغ به نظر نرسند مثلا می توانید از رنگ های طلایی یا نقره ای استفاده کنید. البته این نکته به معنای این نیست که فقط وقتی موهایتان باز است از گوشواره میخی استفاده کنید. گوشواره های جذاب با هر مدل مویی قابل استفاده هستند حتی اگر با موهای بلند و باز از آنها استفاده کنید.

2 . موهای جمع شده (گوجه ای)

موهای جمع شده
موهای جمع شده
گوشواره مناسب موهای جمع شده
گوشواره مناسب موهای جمع شده

برای این مدل مو، گوشواره های اشکی یک انتخاب به جا و درست است. مدل موی شینیون به مدل مویی گفته می شود که بالای سر جمع می شود و معمولا در مراسم های رسمی مدل موی خانم ها به این صورت است. گوشواره ایده آل و متناسب برای این مدل مو، گوشواره های بلند و ظریف است. استفاده از گوشواره های بلند باعث می شود که بین مدل مو و اندازه گردن تعادل ایجاد شود. از آنجا که موها در پشت سر جمع می شوند، می توانید از گوشواره ای استفاده کنید که زیبایی چهره تان را دو چندان کند.

3 . مدل موی کوتاه و پسرانه:

مدل موی کوتاه
مدل موی کوتاه
گوشواره مناسب مدل موی کوتاه
گوشواره مناسب مدل موی کوتاه

پیشنهاد مناسب برای این مدل از مو، گوشواره های پیوسته چسبان و گوشواره های بخیه ای می باشد به دلیل اینکه همخوانی زیادی با موهای کوتاه دارند. مدل موی کوتاه هم مانند موی شینیون شده است چون گوش ها بیشتر دیده می شوند بنابراین استفاده از یک جفت گوشواره زیبا با این مدل مو می تواند زیبایی و جذابیت چهره تان را دو چندان کند. یکی از نکاتی که بهتر است در نظر داشته باشید تناسب رنگ و جنس گوشواره با لباس است. گوشواره های کریستالی و یا الماس گزینه های بسیار مناسبی هستند.

4 . موهای شینیون بسته:

موهای شینیون شده
موهای شینیون شده
گوشواره مناسب موهای شینیون بسته
گوشواره مناسب موهای شینیون بسته

گوشواره مناسب مدل مو شینیون بسته، گوشواره های حلقه ای ایستاده و حلقه ای طرح دار می تواند یک انتخاب بی نظیر باشد. البته در استفاده از گوشواره های حلقه ای به خاطر داشته باشید که گوشواره ها حتما به سمت جلو باشد و به سمت طرفین خم نشده باشند. در این حالت از مدل مو، فضای زیادی بین گوش و شانه وجود دارد. بنابراین گوشواره شما به خوبی دیده می شود و می توانید از یک جفت گوشواره کلاسیک استفاده کنید. گوشواره های بلند و باریک نیز یک گزینه عالی برای این مدل مو هستند. 

5 . مدل موی دم اسبی:

مدل موی دم اسبی
مدل موی دم اسبی
گوشواره مناسب مدل موی دم اسبی
گوشواره مناسب مدل موی دم اسبی

برای این مدل مو، پیشنهاد ما گوشواره های گل گوش نگین دار و چسبان است.  این دو مدل گوشواره برای موهای دم اسبی مناسب هستند، که انتخاب آنها به مدل و اندازه مو بستگی دارد. اگر موهای خود را بالای سر می بندید می توانید آن را با گوشواره های بزرگ تر ست کرده و اگر موهای خود را پشت سر می بندید می توانید از گوشواره های میخی کوچک و از جنس الماس و یا سنگ های قیمتی استفاده کنید.

6 . موی بلند تا  روی شانه:

موی بلند تا روی شانه
موی بلند تا روی شانه
گوشواره مناسب موی بلند تا روی شانه
گوشواره مناسب موی بلند تا روی شانه

برای این مدل مو گوشواره های گل گوش بلند و طرح دار بسیار انتخاب جذابی هستند. وقتی موهایتان تا روی شانه تان است، خط مشخصی روی شانه تان ایجاد می شود. این خط یک رفرنس و معیار عالی برای طول و اندازه گوشواره تان است. می توانید از گوشواره های رنگی استفاده کنید، فقط این گوشواره ها بهتر است از خط شانه تان عبور نکنند. با این مول مو بهتر است از گوشواره هایی استفاده کنید که فضا اطراف صورت تان را با موهایتان پر کنند.

7 . مدل مو فر

موهای فر
موهای فر
مدل مو مناسب موهای فر
مدل مو مناسب موهای فر

نکته جالب درباره ی موهای فرفری این است که ممکن است گوشواره در موهایتان گیر کند که البته هیچ کس دوست ندارد با چنین مشکلی مواجه شود. پیدا کردن گوشواره مناسب برای موهای فر کمی چالش برانگیز است! اما به نظر می رسد یک جفت گوشواره میخی بسیار ایده آل است و بعید به نظر می رسد که به موها پیچیده شو. با این حال اگر به دنبال مدل دیگری هستید گوشواره های حلقه ای ساده هم بسیار مناسبند و هماهنگی جذابی با حلقه های موی فر ایجاد می شود. می توانید طیف وسیعی از گوشواره های حلقه ای را انتخاب کنید.

8 . مدل موی یک طرفه

مدل موی یک طرفه
مدل موی یک طرفه
گوشواره مناسب مدل موی یک طرفه
گوشواره مناسب مدل موی یک طرفه

جذاب ترین پیشنهاد برای این دسته از مدل مو، مدل گوشواره های آویز اشک بلند سنگی می باشد. مدل موی یک طرفه یعنی وقتی موهای خود را به یک طرف جمع کرده اید، که یک مول موی ساده و زیبا است. این مدل مو با گوشواره های کلاسیک و ساده  هم بسیار تناسب دارد. می توانید این گوشواره ها را با رنگ چشم و یا لباس خود ست کنید. با این مدل مو بهتر است از گوشواره های خیلی بلند استفاده نشود چون صورت شما را کشیده تر نشان خواهد داد.

10 . مدل مو جمع و باز

مدل مو جمع و باز
مدل مو جمع و باز
گوشواره مناسب مدل مو جمع و باز
گوشواره مناسب مدل مو جمع و باز

این مدل مو بسیار زیبا است زیرا چهره شما را در مرکز توجه قرار می دهد و در عین حال بسیار زنانه و جذاب است. هیچ چیز به اندازه یک جفت گوشواره میخی چسبان نگین دار باعث زیبایی این مدل مو نمی شود. از گوشواره های بزرگ و یا رنگارنگ با این مدل مو بهتر است اجتناب شود.

گوشواره چه تاثیری بر چهره دارد؟

برای زیباتر شدن چهره به موها مدل می دهیم و با مدل می توانیم چهره را گرد و یا کشیده نشان دهیم. برای گوشواره هم همین طور است. مثلا گوشواره های خیلی بزرگ باعث می شوند صورتتان از آن چیزی که هست کوچکتر نشان داده شود. اگر صورت کشیده ای دارید و از گوشواره های خیلی بلند و باریک استفاده کنید باعث می شود که صورت تان حتی کشیده تر به نظر برسد.

راز تطبیق گوشواره با مدل مو این است که بین مدل مو و فرم صورت و گوشواره تعادل وجود داشته باشد. بهترین راه برای انجام این کار این است که در نظر داشته باشید که چهره شما چه فرمی دارد و سپس گوشواره خود را متناسب با مدل مویتان انتخاب کنید. با تغییر مدل مو و گوشواره، می توانید تغییرات زیبایی را در چهره تان ایجاد کنید.

بنابراین تطبیق گوشواره ها با مدل می تواند شیوه ای عالی برای زیبا به نظر رسیدن باشد. اما در عین حال همان طور که اول مقاله اشاره شد سلیقه های شخصی نیز اهمیت دارد و هیچ قانون ثابتی در این زمینه وجود ندارد. سعی کنید از انواع مدل های گوشواره استفاده کنید.

ما در پست های قبل سایت مجموعه من برای شما همراهان گرامی به بررسی راهنمای انتخاب گوشواره با فرم صورت نیز پرداخته ایم که با مطالعه آن نیز می توانید انتخابی بهتری داشته باشید. همینطور چند طرح گوشواره آویز جدید نیز برای شما به نمایش گذاشتیم که مطالعه این پست نیز به شما کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *