پیدا کردن سایز انگشت در خانه برای خرید آنلاین در روزهای کرونایی

پیدا کردن سایز انگشت برای خرید انگشتذ

راه های بسیاری برای پیدا کردن سایز انگشت برای انتخاب یک حلقه جذاب وجود دارد، ما در این جا به ساده ترین روش ها با استفاده از وسایل دم دستی که درهر گوشه ای از خانه میتوان یافت اشاره کرده ایم. با گسترش اینترنت و فراگیر شدن مدل ها و افزایش رقابت کمپانی های طراح و سازنده انگشتر و حلقه های ازدواج تنها مدل و طرح انگشتر و برند آن نباید تمام توجه شما را به خود اختصاص دهد.

اندازه نامناسب تمام معادلات ذهنیتان را بر هم خواهد ریخت. مثال قابل درک تر آن را میتوان برای لباسی که سایز شما نیست اما از بهترین کالکشن برند های هرمس (hermes) ، زارا (zara) و یا گوچی (Gucci) است، مطمئن باشید چنین انتخابی تصور ذهنی شما را برای لباسی که در نظر گرفته اید و سبک و استایل تان نا امید خواهد کرد.  برای انگشتر و حلقه هم این قانون کاملا صدق میکند به همین دلیل باید برای سفارش دادن انگشتر مورد علاقه خود از فروشگاه ها یا برای توضیح دادن مشخصات انگشتر رویایی ازدواجتان به نامزد یا دوستتان، باید سایز درست انگشت خود را بدانید.

سایز های انگشتر موجود در بازار همگی بر مبنای اعداد صحیح و یا برای اشاره دقیق تر با اعشار ۰.۵ هستند. این رده بندی سایز معمولا از سایز ۳ تا ۱۳.۵ برای بزرگسالان در نظر گرفته شده اند. سایز انگشتر برای خانم ها معمولا بین سایز ۳ تا ۹ و برای آقایان بین بازه ۸ تا ۱۴ قرار دارد. این سایز ها بر اساس اندازه دور تا دور انگشت شما و بر حسب میلیمتر تعریف شده اند. به طور مثال سایز ۳ بر اساس اندازه  ۱۴ میلیمتر است. سایز رایج برای انگشت خانم ها معمولا از بین ۵ تا ۷ انتخاب میشوند. اما بهتر است قبل از هر هزینه ای آن هم درباره انگشتر ازدواجتان حتما سایز انگشت خود را بدانید، خرید بر اساس سایز رایج قطعا هزینه سنگینی خواهد داشت!

قبل از اینکه به اندازه انگشتر خود فکر کنید و آن را فقط با عدد و رقم‌ انتخاب کنید نکته بسیار مهمی وجود دارد که به آن پرداخته ایم:

به بند های انگشت تان توجه ویژه ای داشته باشید. اگر نسبتا کمی بزرگتر هستند، به فکر نیم سایز بزرگتر سفارش دادن باشید. به معنای دیگر اگر بند های انگشتتان برامده باشند انگشتر یا حلقه در جای درست خود قرار نخواهد گرفت.

مطمئن شوید چندین بار آن را امتحان کرده‌اید. سایز انگشتتان متاثر از حجم انگشت شماست که این حجم در دمای هوای مختلف متغییر است. در هوای سرد ممکن است کوچکتر باشد و در دمای بالا به علت تغییر حجم انگشت شاید سایز بررگتر نیاز داشته باشید.

در ادامه این پست ما سه روش راحت و ساده برای یافتن سایز انگشت شما در خانه با استفاده از نخ، جدول سایز انگشتر  را به شما معرفی خواهیم کرد:

گزینه اول : از یک تکه نخ کاموا یا حتی نخ دندان برای اندازه گیری سایز انگشت کمک بگیرید

 

استفاده از نخ برای پیدا کردن سایز انگشت
استفاده از نخ برای پیدا کردن سایز انگشت

شما میتوانید به راحتی یک تکه نخ کاموا یا حتی هر نوع نخ دیگری که دم دستتان است را برای این اندازه گیری استفاده کنید. به این صورت که نخ را یک دور روی پایه آخرین بند انگشت نزدیک به کف دست خود بپیچید، اولین نقطه ای که یکدیگر را قطع کردند یا روی هم قرار گرفتند را بر روی هر دو سر نخ با خودکار علامت بزنید. بعد با استفاده از خط کش مقدار بدست آمده را روی کاغذ بگذارید و طول نخ را بر اساس میلیمتر اندازه بزنید.

در قالب استاندارد تعیین سایز حلقه یا انگشتر  هر نیم سایز معادل ۰.۰۴ میلیمتر  است. بر این اساس نقطه شروع از  سایز ۳ که مساوی ۱۴ میلیمتر، سایز ۳.۵ برابر با ۱۴.۴ میلیمتر، سایز ۴ برابر با ۱۴.۸ میلیمتر و به همین ترتیب می باشد. بر اساس اندازه دور انگشت سایز رایج دقیق برای خانم ها از سایز ۶ ( ۱۶.۵ میلیمتر )، ۶.۵ ( ۱۶.۹ میلیمتر ) و ۷ ( ۱۷.۳ میلیمتر ) در نظر گرفته شده است. این سایز برای آقایان از ۱۰ ( ۱۹.۸ میلیمتر ) شروع و ۱۰.۵ ( ۲۰.۲ میلیمتر ) و ۱۱ ( ۲۰.۶ میلیمتر ) را نیز شامل می شود.

جدول استاندارد تعیین سایز انگشتر
جدول استاندارد تعیین سایز انگشتر

تصویر بالا برای پیدا کردن سایز انگشت شما در نظر گرفته شده است، این جدول سایز به شما اطلاعات دقیق تر و در نهایت سایز مناسب را برای داشتن انگشتر و حلقه فیت خود می دهد.

گزینه دوم : انگشترتان را با جدول مطابقت دهید.

استفاده از انگشتر های قدیمی برای تعیین سایز
استفاده از انگشتر های قدیمی برای تعیین سایز

هر نوع نخ چه کاموا یا نخ دندان تا حدی خاصیت کشسانی دارند. اگر خیلی حساس هستید، ما هم به شما پیشنهاد میکنیم در رابطه با سایز درست حساسیت کاملا به جا هست، از روش دیگری نیز میتوانید بهره ببرید. تا قبل از مطالعه این پست قطعا انگشتر یا حلقه ساده ای دارید که از سایزش برای انگشتتان راضی باشید. راحت ترین راه برای پیدا کردن سایز انگشت درست و مناسبتان، مطابقت انگشتر خود با جدول سایز حلقه ها است.

میتوانید از این جدول سایز انگشتر و حلقه پرینت تهیه کنید و انگشتر خود را با الگو ها مطابقت دهید. فقط این نکته بسیار حائز اهمیت است که دقت داشته باشید قسمت داخلی حلقه معیار سایز است و بایستی به صورت کامل با قسمت داخلی الگو در جدول مطابقت داشته باشد.

گزینه سوم : رینگ سایز مناسب خود را بخرید

 

رینگ سایز برای اندازه گیری سایز انگشتر
رینگ سایز برای اندازه گیری سایز انگشتر

اگر نگران دو استراتژی قبلی هستید و میخواهید یک نمونه قانون و قاعده همیشگی داشته باشید، میتوانید رینگ سایز خود را سفارش دهید. نسخه های آماده  رینگ سایز را میتوانید از بخش تعمیرات جواهرات تهیه کنید و هم میتوانید سفارش ساخت برای انگشت و سایز دلخواه خود داشته باشید. برای تهیه این رینگ سایز ها هزینه زیادی نخواهید پرداخت، اما برای سورپرایز های بزرگ و جذاب آماده میشوید و میتوانید آن را در معرض دید پارتنر یا نامزدتان قرار دهید تا از فیت بودن حلقه ازدواج خود مطمئن باشید. 🙂

برای انتخاب انگشتر و حلقه های ساده یا ست کردن حلقه و انگشتر علاوه بر سایز هایی که به آن ها اشاره شد، برای نوزادان و کودکان انگشتر های جالب و بچه گانه از سایز ۱ میتوانید انتخاب کنید که قطعا به علت خاص بودن و ظرافت ساخت آن ها هدیه منحصر به فرد و لوکس به حساب می آیند. این پست برای ورود به دریایی از سایز ها برای انتخاب درست و کمک به غرق نشدن برایتان حکم جلیقه نجات را دارد، امیدواریم به سلامت به مقصد برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *