راهنمای تعیین سایز دستبند برای خرید آنلاین

راهنمای تعیین سایز دستبند هنگام خرید

در این پست به راهنمای تعیین سایز دستبند پرداخته ایم. دستبند ها جدانشدنی ترین بدلیجات و اکسسوری برای خانم ها و آقایان هستند. گاه تنهایی و گاهی هم با ساعتی زیبا یا انگشتر که بر اساس معیار های ست کردن انگشتر و دستبند یا حتی اصول ست کردن دستبند در آن رعایت شده باشد، چندین پله جذابیت شما را میتوانند بالاتر ببرند. دستبند ها در شکل ها و سایز های بسیاری برای بازار ارائه شده اند. برای داشتن دستبند فیت دستتان قطعا نیاز دارید تا خودتان تعیین سایز دستبند دلخواهتان را انجام دهید، مخصوصا برای خرید آنلاین دستبند با توجه به سبک دستبند ممکن است سایز را کمی خاص تر برای مچ دستتان تغییر دهید. برای تعیین سایز دستبند از وسایل دم دستی موجود در جعبه خیاطی میتوانید استفاده کنید، پس برای داشتن انتخابی مناسب و زیبا با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای تعیین سایز دستبند :

قیچی
خط‌کش
تکه ای کاغذ
خودکار یا مداد
نوار چسب

زمان مورد نیاز : دو دقیقه

مرحله اول : آماده سازی

وسایل مورد نیاز برای اندازه گیری مچ دست
وسایل مورد نیاز برای اندازه گیری مچ دست

وسایل مورد نیاز خود را بچینید

  • شما به خودکار، قیچی، نوار چسب، خط‌کش و یک تکه ماغذ نیاز خواهید داشت.
  • برای اندازه گیری دور مچ دستتان یک نوار باریک از کاغذ را ببرید.

مرحله دوم : پیچیدن نوار کاغذی

پیچیدن نوار کاغذی دور مچ دست برای اندازه گیری
پیچیدن نوار کاغذی دور مچ دست برای اندازه گیری
  • برای اینکه در حین کار نوار کاغذی تکان نخورد، به یک تکه چسب نواری برای فیکس کردن نوار بر روی مچ دستتان نیاز خواهید داشت.
  • نوار کاغذی را باید دور مچ دست خود بپیچید، برای این کار محلی را که برای قرار گرفتن دستبند معمولا در نظر میگیرید و فاصله آن تا مچ دستتان را به خاطر داشته باشید.
  • نوار کاغذی را با کمک چسب نواری به زیر مچ بچسبانید سپس نوار کاغذی را فیکس دستتان بچرخانید و قسمتی که نوار روی هم قرار گفته است را با خودکار یا مداد علامت بزنید.

مرحله سوم : اندازه گیری

اندازه گیری نوار کاغذی برای تعیین سایز دستبند
اندازه گیری نوار کاغذی برای تعیین سایز دستبند

محل علامت گذاری شده روی کاغذ را با کمک خط کش اندازه بگیرید. عدد به دست آمده سایز مچ دستتان است. برای دستبند کمی نیاز به تغییر اندازه دارید. به طور مثال دستبند های افسون، دستبند های زنجیری که با نماد ها و المان های مورد علاقه تان تزیین شده اند، معمولا باید نزدیک مچ دست قرار بگیرند و کمی آزاد باشند و بر روی دست بازی کنند تقریبا ۱ سانتی متر به اندازه به دست آمده اضافه کنید.

مرحله چهارم : جدول اندازه دستبند

مقایسه اندازه دور مچ با جدول سایز دستبند
مقایسه اندازه دور مچ با جدول سایز دستبند

با استفاده از جدول سایز دستبند می توانید قطر دستتان را پیدا کنید و بر اساس سایز واقعی آن مقدار آزاد بودن سایز دستبندتان را مطابق با معیار های خودتان بدست آورید. از جدول زیر کمک بگیرید تا بتوانید مقدار فیت بودن دستبندتان را تعیین کنید.

* برای یک دستبند فیت بین ۰.۲ تا ۰.۵ سانتی متر به اندازه واقعی اضافه کنید.
* برای یک دستبند راحت بین ۰.۵ تا ۱ سانتی متر به اندازه واقعی اضافه کنید.
* برای یک دستبند آزاد بین ۱ تا ۱.۵ سانتی متر به اندازه واقعی اضافه کنید.

راهنمای تعیین سایز دستبند در جدول زیر نمایش داده شده است.

راهنمای تعیین سایز دستبند
راهنمای تعیین سایز دستبند

این مراحل برای تعیین سایز دستبند شما برای خرید است، میتوانید از دستبند های قدیمی خود که سایز آن را میپسندید استفاده کنید و در همان سایز سفارش دهید. جدول سایز زیر را که برایتان آماده کرده ایم میتوانید در سایز A4 پرینت بگیرید و دستبند خود را با آن مطابقت دهید.

اگر تا به این جای پست همراه ما بوده اید قطعا از مریدان صنعت مد در بخش زیورآلات، بدلیجات و اکسسوری هستید، خوشحال میشویم با این پست از مجموعه من را با دوستان خوش سلیقه خود نیز به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *