نکات کلیدی پیرامون انتخاب بدلیجات مناسب با رنگ پوست شما

انتخاب زیورآلات مناسب با رنگ پوستتان

چگونه انتخاب بدلیجات مناسب با رنگ پوست شما می تواند بهترین خرید را برای شما به همراه داشته باشد؟! در انتخاب زیورآلات خود باید بدانید که برخی از فلزات و سنگ ها با رنگ پوست های مختلف مطابقت دارند. بدلیجات معمولا با پوست بدن در تماس اند و نشان دهنده سبک لباس پوشیدن هر فرد می باشد. بیشتر مردم هنگام خرید زیورآلات فقط سلایق و اولویت های خود را در نظر می گیرند، در حالی که رنگ پوست شما مهم ترین نقش را در انتخاب زیورآلات ایفا می کند.شاید برای شما پیش آمده باشد که گاهی گردنبند طلا یا نقره  و بدلیجات یکی از دوستانتان را به گردن بیاویزید اما درخششی که در گردن دوستتان مشاهده کردید را برای شما نداشته باشد. این مسئله به این دلیل است که گردنبند با رنگ پوستتان همخوانی ندارد.

چگونه بدلیجات مناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کنیم؟

تناژ پوست چیست ؟

انواع تناژ پوست
انواع تناژ پوست

اولین چیزی که باید آن را در نظر بگیرید این است که بدانید رنگ پوست و تناژ پوست با هم فرق دارند. رنگ پوست یعنی رنگی که پوست شما در هنگام تولد دارد که ممکن است تحت تاثیر عوامل محیطی تغییر کند ولی تناژ پوست هیچگاه تغییر نمی کند و نشان دهنده ی ویژگی های بیولوژیکی و قومیتی است که شامل رنگدانه ها و ملانین است.

انواع تناژ پوست:

انواع تناژ پوست و انتخاب بدلیجات مناسب با آن
انواع تناژ پوست و انتخاب بدلیجات مناسب با آن

تناژ پوست شامل سه گروه اصلی است: سرد، گرم و خنثی.

روش های مختلفی برای تشخیص تناژ پوست وجود دارد که ساده ترین آنها ایستادن زیر نور طبیعی و مشاهده کردن رگ های روی مچ دستتان است.

تناژ گرم:

مچ دستتان را با دقت مشاهده کنید. اگر رگ های شما سبز بنظر برسد تناژ پوست شما گرم می باشد و اگر مدت زمان زیادی درمعرض آفتاب بمانید به راحتی برنزه می شوید.

تناژ سرد:

اگر رگ های روی مچ دست شما آبی مایل به بنفش باشند تناژ پوست تان سرد است. افراد با تناژ سرد اگر بیش از حد در معرض نور خورشید قرار بگیرند پوست آنها به جای برنزه شدن می سوزد که به دلیل کم بودن میزان ملانین در بدن است.

تناژ خنثی:

اگر رگ های مچ دستتان رنگ آبی مایل به سبز باشد تناژ پوست شما خنثی است و جز خوش شانس ترین ها هستید که در ادامه مقاله متوجه خواهید شد. چنانچه در معرض آفتاب قرار بگیرید ممکن است بخشی از بدن شما برنزه یا دچار آفتاب سوختگی شود که این به بخش های مختلف بدن بستگی دارد.

ست کردن انواع زیورآلات با رنگ پوست :

انواع زیورآلات و رنگ پوست
انواع زیورآلات و رنگ پوست

اکنون که با تناژ پوست آشنا شدید راحت تر می توانید انتخاب بدلیجات مناسب با رنگ پوست خود را به همراه داشته باشید. افرادی که تناژ پوست سرد دارند بهتر است از فلزات سبک مانند نقره، پلاتین یا طلای سفید استفاده کنند.

افرادی که دارای تناژ پوست گرم هستند بهتر است از فلزاتی مانند طلا، رزگلد، مس و یا فلز برنج استفاده نمایند.

افرادی که تناژ پوست خنثی دارند می توانند از کلیه فلزات و بدلیجات استیل استفاده کنند.

ست کردن انواع سنگ های زینتی با پوست های مختلف:

مناسب ترین سنگ با تناژ پوست شما
مناسب ترین سنگ با تناژ پوست شما

ست کردن سنگ ها با تناژ پوست باعث می شود که زیورآلات کاملا طبیعی و زیبا به نظر برسند. گرچه ست کردن فلزات هم مهم است اما اگر سنگ به کار رفته در زیورآلات هم درست در نظر گرفته شود باعث می شود که به صورت منسجم تری با تناژ پوستتان هماهنگ شود.

تناژ سرد:

اگر پوست تان تناژ سرد دارد، بهتر است از سنگ های آبی و بنفش استفاده کنید، زیرا باعث روشنایی و شادابی بیشتر برای پوستتان می شود. پیشنهاد ما برای این گونه پوست ها استفاده از سنگ های یاقوت کبود و یا آمیتیست می باشد.

تناژ گرم:

افرادی که پوست آنها تناژ گرم است، بهتر است از زیورآلات زرد رنگ استفاده کنند. رنگ زرد به عنوان یک رنگ زمینه ای با دیگر رنگ ها مانند قرمز، نارنجی، قهوه ای و فیروزه ای ست می شود. بهتر است برای بدلیجات خود ازسنگ های یاقوت ، مرجان و گارنت استفاده کنید.

تناژ خنثی:

افرادی که پوست آنها تناژ خنثی است، در انتخاب سنگ های زینتی برای جواهرات خود محدودیتی ندارند، چرا که پوست آنها با همه رنگ ها ست می شود.

الماس و سنگ های سفید بهترین انتخاب برای شما:

اگر هنوز در مورد تناژ پوست خود تردید دارید و نمی توانید تصمیم بگیرید که چه زیورآلاتی با پوست شما هماهنگ می شود بهتر است الماس یا سنگ های سفید را انتخاب کنید. الماس ها سنگ های قیمتی هستند که بر روی هر دو نوع پوست گرم و سرد خیره کننده به نظر می رسند و جلوه زیبایی به پوست می دهد.

امیدواریم این اطلاعات در مورد پوست و چگونگی ست کردن زیورآلات برای شما مفید باشد، اما نکته اصلی در هدیه دادن بدلیجات انتقال دادن  احساس خاص، منحصر بفرد و زیبایی است.هنگام خرید اطمینان حاصل کنید که این یک انتخاب خاص برای شما در کنار فرد مورد علاقه تان است

در سایت مجموعه من شما می توانید با مطالعه مطالب دیگر ما انتخاب بهتری برای خود و عزیزانتان داشته باشید.

۲ دیدگاه برای “نکات کلیدی پیرامون انتخاب بدلیجات مناسب با رنگ پوست شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *